• Köp & sälj

    PRIVATPERSONER
    För privatpersoner kostar 5 rader 100:-, inkl. moms.
    För extra rader tillkommer 20:-/rad, inkl. moms.
    Vill du ha bild till din annons kostar det 125:- extra, inkl. moms.

    FÖRETAG
    För företag kostar 5 rader 200:-, exkl. moms.
    För extra rader tillkommer 40:-/rad, exkl. moms.
    Vill du ha bild till din annons kostar det 200:- extra, exkl. moms.
    OBS, logotyper tillåts inte under Köp och Sälj.

    Som företag räknas du som driver affärsverksamhet i någon form.

    Vi behöver ha din annons hos oss kl. 16.00 senast tre arbetsdagar
    innan du vill ha den publicerad i tidningen.

    Utan extra kostnad kan du få din annons publicerad ytterligare en gång
    i samma eller någon av våra andra tidningar.

  • Adress

    Mölndals-Posten
    Box 153
    431 22 Mölndal

    Besöksadress:
    Brogatan 16
    Telefontider: måndag – fredag 8-15
    Telefon: 031-86 84 00
    redaktion@molndalsposten.se

    Utebliven tidning:
    Kontakta VTD 031 – 80 94 30
    måndag till fredag 7–15.30
    helger, mejla till: kundtjanst@vtd.se

  • Redaktion

    Chefredaktör: Fredrik Hofflander
    031-86 84 23
    fredrik.hofflander@molndalsposten.se

    Lotta Nyvall
    031-86 84 25
    lotta.nyvall@molndalsposten.se

    Elvira Linderot
    031-86 84 22
    elvira.linderot@molndalsposten.se

    Tobias Holmgren
    031-86 84 26
    tobias.holmgren@molndalsposten.se

    Sportredaktion
    sporten@otv.se
    martin.bjorklund@otv.se

  • Annonsavdelning

    Säljchef:
    Fredrik Oredsson
    031 - 86 84 04
    fredrik.oredsson@otv.se

    Annonsera företag:
    Kajsa Ekelund
    kajsa.ekelund@otv.se

    Åsa Malmer
    asa.malmer@otv.se

  • Kundtjänst


  • Bilagor & reklam